خانه / اخبار / اخبار اتریوم / Synthetix چیست؟

Synthetix چیست؟

Synthetix یک بستر تجاری توکن است که در Ethereum ساخته شده است.

این امر امکان خرید و معامله دارایی های دنیای واقعی، مانند سهام را با استفاده از کریپتو می دهد.

Synthetix قبل از پیوستن به DeFi ، به عنوان یک استیبل کوین شروع شد.

معاملات سهام، ارز، کالاها و دارایی های دیگر هنوز تحت سلطه امثال وال استریت، لندن، هنگ کنگ و سایر مراکز سنتی مالی است. Synthetix می خواهد این ابزار را به دنیای غیر متمرکز، ۲۴/۷ رمزنگاری جهانی و بدون نیاز به مجوز بیاورد.

در ادامه توضیح خواهیم داد که چگونه یک محوری اساسی در اقتصاد توکنی (اقتصاد مبتنی بر اکوسیستم پیرامون یک توکن) ، Synthetix را به یکی از داغ ترین محصولات DeFi موجود تبدیل کرد.

چه کسی Synthetix را اختراع کرد؟

Synthetix به عنوان یک پروژه استیبل کوین به نام هاوین شروع شد و توسط Kain Warwick ، مدیر عامل فعلی تاسیس شد.

Synthetix اکنون یکی از بزرگترین پروژه های DeFi با بیش از ۱۸۰ میلیون دلار ارزش SNX است که در دسامبر ۲۰۱۹ در پروتکل قفل شده است.

آیا می دانید؟

دارنده بسیار مشهور توکن های SNX -رمزنگاری a16z – در این پروتکل حضور دارد. این صندوق سرمایه گذاری که ۶٪ از کل توکن های MakerDAO را در سپتامبر ۲۰۱۸ خریداری کرده است. بدون هیچ توضیحی ۳۷۴۱۱۱ نشانه SNX در آدرس a16z قرار دارد.

Synthetix چه ویژگی هایی دارد؟

Synthetix از زیرساخت های چند توکنی مبتنی بر سیستم وثیقه، رکود، تورم و هزینه استفاده می کند. این سیستم از دو نوع توکن استفاده می کند اصلی توکن اصلی شبکه (SNX) و دارایی های مصنوعی یا Synths این سیستم شبیه به MakerDAO است که در آن ETH قفل شده است تا بتواند DAI را ایجاد کند.

در Synthetix ، SNX قفل شده است تا sUSD (دلار امریکای مصنوعی) ایجاد شود. SUSD به عنوان بدهی عمل می کند در حالی که SNX به عنوان وثیقه عمل می کند.

تفاوت اصلی بین Synthetix و MakerDAO در SNX است که به عنوان وثیقه فقل می شود تا به طور بالقوه هر دارایی مصنوعی، نه فقطSUSD بوجود بیاید.

یکی از اصلی ترین ملزومات سیستم Synthetix ، توانایی دریافت اطلاعات دقیق از “دنیای خارج” مانند قیمت ین ژاپنی و یا برای مثال قیمت سهام شرکتی مانند تسلا است.

برای به دست آوردن این اطلاعات در مورد قیمت ، Synthetix قبلاً از فیدهای قیمت متمرکز یا اوراکل استفاده می کرد که آسیب پذیر بودند و امکان دستکاری و سواستفاده از آنها وجود داشت.

اکنون آنها با ChainLink و سیستم غیرمستقیم اوراکلش شریک شده اند تا بتوانند بدون نیاز کنترل یک نهاد مرکزی اطلاعات را به سیستم وارد کنند. این اتفاق این شبکه را بسیار غیرمتمرکز DeFi می کند.

چه تفاوت های دیگری دارد؟

بخش عمده موفقیت اخیر Synthetix را می توان به مدل تشویقی توکن آن نسبت داد. این شبکه به دارندگان SNX در ازای پرداخت کارمزدهای حاصل از مبادلات Synthetix، و همچنین در قبال سیاست های پولی تورمی SNX پاداش می دهد.

برای ایجاد یک Synth جدید، باید بیش از ۷۵۰٪ از ارزش Synth در توکن SNX سهم گذاری شود. هرچه SNX بیشتری به عنوان وثیقه قفل می شود، در بازار کمتر شده و توکن ارزشمندتر می شود.

اثبات این مدعا در رصد قیمت این توکن است. توکن SNX با افزایش چشمگیر از ۰٫۰۳ دلار در ابتدای سال به بیش از ۱٫۳۰ دلار در پایان سال ۲۰۱۹ رسید.

چگونه توکن های SNX تولید می شوند؟

زمانی که Synthetix هاوون بود، با راه اندازی ICO،۳۰ میلیون دلار از پیشفروش کل ۱۰۰ میلیون توکن Havven بدست آورد.

در فوریه سال ۲۰۱۹ ، Synthetix سیاست پولی خود را تغییر داد و هم اکنون بیش از ۱۶۴ میلیون توکن SNX وجود دارد که طی ۵ سال آینده به ۲۵۰ میلیون افزایش می یابد.

این افزایش توکنهای SNX به منظور پاداش دادن و تشویق سهامداران SNX است.

چگونه می توانید توکن های SNX را نگه دارید؟

کیف پول اتریوم و برخی رمزنگاری ها امکان ذخیره ی توکن های SNX را دارند. همچنین می توانید این توکن ها را در صرافی های غیر متمرکز مانند Kyber و Uniswap معامله کنید.

علاوه بر این می توانید SNX سهم گذاری کنید و از طریق MinterDapp ، Synth های جدید ایجاد کنید.

با Synthetix چه کاری می توانید انجام دهید؟

پلتفرم Synthetix در وهله اول برای کاربران ایجاد شد تا بتوانند Synthها را تجارت کنند.

دارندگان Synth می توانند به دو دو صورت طولانی (بر روی افزایش قیمت) و کوتاه (بر روی کاهش قیمت) یک دارایی شرط بندی کنند.

با استفاده از SNX (سهم گذاری و قفل کردن توکن)، دارندگان می توانند Synths جدید ایجاد کنند، جوایزی را جمع آوری کرده و شاهد رشد هلدینگ خود باشند.

شاید به همین دلیل است که بیش از ۸۵٪ از کل توکن های SNX عرضه شده در حال حاضر در پروتکل قفل شده است.

آینده

سینتیکس پیش از پایان سال با حرکت در مسیر انجام تعهد انتقال شبکه ی خود به یک ساختار حاکمیتی غیر متمرکز، مدت زمان طولانی از سال ۲۰۱۹ را در صدر نمودارهای DeFi dapp سپری کرد.

آنها ۲۰۲۰ را با نشان دادن ویژگی های “پول لگو” DeFi با ادغام استیبل کوین خود “sUSD” با پلتفرم معاملات مارجین bZx آغاز کردند.

اما ویژگی بزرگی که بیشتر مورد انتظار جامعه کریپتوکارنسی است، امکان تجارت سهام شرکت هایی مانند تسلا و اپل بربستر اتریوم است اتفاقی که ورق ها را برای معتقدین به سیستم DeFi در سرتاسر جهان برمی گردادند.

حتما ببینید

اتریوم برای جهش مجدد باید از چه مقاومتی عبور کند؟

به گزارش ای‌ام‌بی‌کریپتو، به گفته تحلیل‌گران اگر اتریوم بتواند در بازه زمانی روزانه مقاومت ۱۲۳ دلاری را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *