خانه / مقالات / مقالات عمومی / پروژه جدید بلاک چین امکان استفاده از انرژی های تجدید پذیر را به کاربران می دهد

پروژه جدید بلاک چین امکان استفاده از انرژی های تجدید پذیر را به کاربران می دهد

برخی از شرکت‌های فعال در زمینه بلاک چین و انرژی‌های سبز در حال ایجاد پلتفرم‌هایی برای توسعه استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر هستند.

شرکت استرالیایی پاور لجر (Power Ledger) فعال در زمینه بلاک چین و شرکت خرده فروشی فرانسوی ekWateur که در زمینه انرژی‌های سبز فعالیت می‌کندبر این باورند که انتخاب مصرف کنندگان می‌تواند حرکت به سمت استفاده از انرژی‌های پایدار را تشویق کند.

در اطلاعیه‌ای که روز اول آوریل منتشر شد، این دو شرکت اعلام کردند که تقریباً به ۲۵۰ هزار نفر از افراد مقیم فرانسه این فرصت را می‌دهند تا ترکیب انرژی مصرفی خود را با استفاده از فناوری بلاک چین سفارشی سازی کنند و به شکلی امن منبع آنرا تأیید کنند.

این همکاری جدید شامل اتصال شبکه‌ای از ۲۲۰۰۰۰ کنتور برق ekWakteur در سراسر فرانسه به یک ابزار جدید است. این ابزار جدید مبتنی بر بلاک چین شرکت پاور لجر، ویژن (Vision) نام دارد.

EKWakteur شرکت خرده فروشی در زمینه انرژی‌های سبز و تجمیع کننده‌ای است که برق ۱۰۰% تجدید پذیر را توسط توربین‌های بادی، پنل‌های فوتو ولتایی و طرح‌های آبی تولید می‌کند. این شرکت اولین شرکت در فرانسه است که گاز ۱۰۰% تجدید پذیر را از بیو متان تولید کرده است.

با استفاده از ابزار بلاک چین پاور لجر، خانوار‌ها می‎توانند ترکیب انرژی مورد نظر خود را انتخاب کنند و آنرا در بازه‌های زمانی ۳۰ دقیقه‌ای ردیابی کنند. پلتفرم ویژن منشأ عرضه انرژی انتخابی آنها را تأیید می‌کند. دکتر جما گرین (Jemma Green) مدیر اجرایی پاور لجر در این خصوص گفت:

“چه مصرف کنندگان بخواهند انرژی خود را از پنل‌های خورشیدی که در مجاورت آنها قرار دارند تأمین کنند و چه از طریق مزرعه بادی، پلتفرم ما امکان انتخاب و کنترل منابع انرژی آنها را دارد.”

هر دو شرکت‌ تأکید کردند که گسترش حق انتخاب و انعطاف پذیری مصرف کننده می‌تواند در تحقق اهداف تعیین شده در توافق آب و هوایی پاریس نقش مهمی داشته باشد و موجب کاهش ۴۰ درصدی انتشار گاز‌های گلخانه‌ای تا سال ۲۰۳۰ شود. دکتر گرین معتقد است هر خانوار باید این قدرت را داشته باشد که به سمت استفاده از انرژی‌های سبز حرکت کند.

این فناوری بدان منظور ایجاد شده که تا پایان سال در کل شبکه ekWakteur اجرا شود. دکتر گرین با بیان اینکه انتشار جهانی این پلتفرم یک سیستم خرید و فروش انرژی را در جهان اول ارائه می‌دهد امکان کنترل وسیع و امنیت را به مشتریان می‌دهد. هم چنین این طرح بزرگ‌ترین پروژه شرکت تا به امروز بوده است.

در آغاز سال جاری، محققان در موسسه تحقیقات اقتصادی و اجتماعی ایرلند پیشنهاد دادندکه بلاک چین می‌تواند زیرساختی برای مدیریت نوین انرژی‌های تجدید پذیر فراهم کند. آنها ابزار‌هایی ارائه دادند که از فروش برق تولید شده با استفاده از انرژی‌های تجدید‌ پذیر و تعامل توکنایز شده بین تأمین کنندگان انرژی و مصرف کنندگان حمایت می‌کند.

پاور لجر در واقع یک پلتفرم معامله انرژی‌های تجدید پذیر بر اساس بلاک چین و مجموعه‌ای از ابزار‌های مرتبط، ارائه کرده که از معامله انرژی، تأمین مالی آن و بازار‌های معتبر انرژی‌های تجدید پذیر حمایت می‌کند.

در سپتامبر ۲۰۱۹ پاور لجر انتشار اولین نسخه تجاری برنامه معامله انرژی مبتنی بر بلاک چین خود را تحقق بخشید که به کاربران امکان کنترل و مدیریت بیشتر مصرف انرژی را می‌دهد.


شبکه خود پرداز های ارز دیجیتال در آمریکا به پیشبرد فاصله گذاری اجتماعی کمک می‌کنند

بیت کوین دیپات (Bitcoin Depot)، بزرگ ترین اپراتور خود پرداز بیت کوین در جهان توقف عملیات برخی از دستگاه‌های خود را در جهت کمک به جلوگیری از گسترش COVID-19 آغاز کرده است.

با توجه به اینکه بیشتر جهان در قرنطینه قرار دارد، بیت کوین دیپات نیز به طور موقت برخی از دستگاه‌های خود پرداز خود را که در مناطق پر ترافیک قرار داشتند خاموش کرده است. بیت کوین دیپات این اقدام را به عنوان راهی برای تشویق رعایت فاصله اجتماعی انجام می‌دهد.

مدیر محصول بیت کوین دیپات در ایمیلی به کوین تلگراف گفت: “با رصد وضعیت موجود، تعداد مکان‌هایی که به طور موقت آفلاین شده‌اند احتمالاً افزایش پیدا کند. ما در حال نظارت بر مکان‌هایی هستیم که مانع ایجاد فاصله اجتماعی می‌شوند. ما تخمین می‌زنیم که ۱۰% دستگاه‌های ما تا پایان ماه آوریل یا تا اطلاع ثانوی به طور موقت خاموش شوند.”

بیت کوین دیپات در شبکه‌ای که شامل ۲۵ ایالت آمریکا است بیش از ۶۰۰ خود پرداز بیت کوین (BTM) دارد.

افزایش تعداد خود پرداز‌های ارز دیجیتال

در سال‌های اخیر تعداد خودپرداز‌های ارز دیجیتال در جهان با رشد قابل توجهی همراه بوده است. این دستگاه‌ها به مشتریان اجازه می‌دهد در سراسر جهان دلار‌های خود را در ماشین‌های فیزیکی با ارز دیجیتال مبادله کنند.

در آغاز مارس ۲۰۱۹ جهان ۷۰۱۴ دستگاه خود پرداز بیت کوین داشت. داده‌های CoinATMRadar نشان می‌دهد در زمان انتشار این مطلب تعداد آنها به ۷۳۸۴ دستگاه رسیده است.

برندون مینتز (Brandon Mintz) مدیر عامل بیت کوین دیپات درباره پاندمی جهانی ویروس کرونا گفت: “هدف ما مشارکت در امنیت و سلامت کاربران با حفظ پروتکل‌های قوی مربوط به پاکیزگی دستگاه‌هایمان است.” مینتز افزود:

“در این حالت، این بدان مفهوم است که خاموش کردن دستگاه‌های خود پرداز بیت کوین برای پیش گیری از انتشار پاندمی کنونی است. ما امیدواریم سایر اپراتور‌های خودپرداز بیت کوین حرکت ما را دنبال کنند و هر چه در توان دارندبرای حفظ امنیت مشتریان انجام دهند.”

دارایی‌های دیجیتال فاصله گذاری اجتماعی را تشویق می‌کنند

به طور طبیعی ارز‌های دیجیتال نیاز به حضور فیزیکی ندارند. کاربران می‌توانند مقادیر مورد نظر خود را به طور مستقیم از یک فرد یا نهاد به فرد و نهاد دیگر بفرستند، بدون آنکه آنها را ملاقات کنند.

دستگاه‌های خود پرداز بیت کوین برای رسیدن به یک هدف خدمت رسانی می‌کنند. آنها به کاربران این امکان را می‌دهند که دارایی‌های بلاک چین را واریز و نقد کنند.

این اتفاق به توسعه دسترسی به پرداخت‌های دیجیتال برای افرادی که به بانک و خدمات مالی دسترسی ندارند کمک می‌کند. بسیاری از آنها در غیر این صورت نمی‌تواند تراکنش‌های خود را به صورت آنلاین انجام دهند. هم چنین امکان پرداخت در موسساتی که ارز مجازی را نمی‌پذیرند بدین ترتیب فراهم می‌شود.

با این حال خودپرداز‌های بیت کوین می‌توانند در مکان‌های پر ترافیک مانند مراکز خرید منجر به ایجاد تماس نزدیک بین کاربران شوند. صفحات و نقاط تماس می‌توانند انتشار بیماری‌های ویروسی را تسهیل کنند.

بیت کوین دیپات تیمی را مأمور بستن خود پرداز‌ها در زمان پاندمی کرده است. مدیر محصول بیت کوین دیپات هم چنین افزود:

“ما تیمی از بهترین تکنسین‌های میدانی خود را داریم که خستگی ناپذیر برای تمیز کردن و ضد عفونی خود پرداز‌های بیت کوین کار می‌کنند.”

به تازگی رئیس جمهور آمریکا نیز توقف مشاغل غیر ضروری را از ۱۲ آوریل تا پایان ماه تمدید کرده است.

حتما ببینید

آقای جک دورسی

آقای جک دورسی بنیانگذار و مدیرعامل توئیتر و اسکوئر جک دورسی ( Jack Patrick Dorsey)  (زاده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *