خانه / اخبار / اخبار جهان / مایکروسافت به دنبال ساخت یک ارز دیجیتال پیشرفته!

مایکروسافت به دنبال ساخت یک ارز دیجیتال پیشرفته!

مایکروسافت به دنبال ایجاد یک ارز دیجیتال بر پایه اثبات انجام کار است. تفاوت پروژه مایکروسافت با دیگر پروژه‌های اثبات انجام کار در نحوه استخراج آن‌هاست. در پروژه مایکروسافت قرار است به جای استفاده از تجهیزات گران قیمت، نیروی انسانی مسئولیت استخراج را بر عهده داشته باشد.

به گزارش بیت کوینیست، مایکروسافت روز پنجشنبه یک گواهی ثبت اختراع (پتنت) را برای یک سیستم ارز دیجیتال که با استفاده از فعالیت‌های بدنی کار می‌کند، ثبت کرد. در نگاه اول شاید این مسئله عجیب به نظر برسد ولی در ادامه با بیان جزئیات پروژه، شاید کمی از تعجب شما کاسته شود.

در طرح مایکروسافت از داده‌های فعالیت‌های بدنی برای راه‌اندازی یک ارز دیجیتال استفاده خواهد شد؛ به عبارت ساده‌تر شما می‌توانید با فعالیت بدنی خود و بدون نیاز به دستگاه‌های ای‌سیک، ارز دیجیتال استخراج کنید.

اگر بتوان ایده وصل کردن یک انسان به یک سیستم ره‌گیری حرکات را به واقعیت تبدیل نمود، می‌توان از خروجی انرژی آنها نیز برای استخراج ارزهای دیجیتال و جلوگیری از آسیب به محیط زیست استفاده کرد.

بر طبق پتنت ثبت‌شده توسط مایکروسافت اشاره شده است که فعالیت‌های بدنی مورد نیاز برای استخراج ارز دیجیتال می‌تواند بسیار ساده باشد. نیازی نیست که افراد حرفه‌ای در باشگاه‌ها، به صورت مدوام بدوند:

امواج ساطع‌شده از مغز یا گرمای بدن کاربر در هنگام انجام کاری که سرویس‌دهنده از او می‌خواهد را می‌توان برای استخراج بکار برد. مثلا مشاهده یک تبلیغ یا استفاده از یک سرویس اینترنتی خاص می‌تواند در روند استخراج مورد استفاده قرار گیرد.

در بخش دیگری از توضیحات این طرح مایکروسافت آمده است که این گونه فعالیت‌ها، جایگزین قدرت پردازش بسیار بالایی می‌شوند که در سیستم‌های استخراج رایج استفاده می‌شود. این بدین خاطر است که داده‌های به دست آمده از تحرکات فیزیکی بدن را می‌توان اثبات انجام کار تلقی کرد. در ادامه آمده است:

از همین رو یک کاربر می‌تواند به صورت ناخودآگاه، مسائل پیچیده محاسباتی را حل کند.

بسته به میزان فعالیت‌های کاربر، عواملی باعث کاهش یا افزایش انرژی پردازشی می‌شوند. سیستم ارز دیجیتال با استفاده از داده‌های حاصل از فعالیت‌های بدنی، احتمالا از طریق یک سرور کار می‌کند که به یک دستگاه پوشیدنی دستورات لازم را ارسال می‌نماید:

داده‌های بدنی بر اساس تشخیص فعالیت کاربر تولید می‌شوند. یک سیستم ارز دیجیتال با استفاده از دستگاهی که به بدن کاربر متصل شده است، تعیین می‌کند که فعالیت مذکور یک یا چند شرطی را که توسط سیستم ارز دیجیتال تعیین شده است، ارضا می‌کند یا نه. در صورت کافی بودن فعالیت، به کاربر پاداش داده می‌شود.

در حال حاضر مایکروسافت تعیین نکرده است که ارز دیجیتال جدید بر پایه یک بلاک چین خاص خواهد بود یا چارچوب اجرایی آن نیز توسط همین شرکت ایجاد خواهد شد. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که هنوز مشخص نیست این پروژه به سر انجام برسد یا نه.

حتما ببینید

مدیر بایننس: بخاطر امنیت خودتان از مرورگر بریو(Brave) استفاده کنید!

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس به ۵۰۰,۰۰۰ دنبال کننده توییتر خود توصیه کرده است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *