خانه / اخبار / اخبار بیت کوین / شرکت ماینینگ تگزاسی بعد از برپایی خیریه ای جعلی، تعطیل شد

شرکت ماینینگ تگزاسی بعد از برپایی خیریه ای جعلی، تعطیل شد

هیئت اوراق بهادار ایالت تگزاس (TSSB)، علیه شرکت ماینینگ ابری اولترا (Ultra BTC Mining) برای صدور اوراق بهادار ثبت نشده، دست به اقدامی اضطرارای زد.

این حکم توقف اضطراری در ۸ آوریل (۲۰ فروردین) به طور مشترک توسط هئیت اوراق بهادار تگزاس و کمیسیون اوراق بهادار آلاباما به اولترا ماینینگ ابلاغ شد. قانون گذاران اوراق بهادار، اولترا ماینینگ را به تخلف در ثبت، کلاهبراداری، عدم ارائه ی اطلاعات کلیدی از نحوه ی عملکرد شرکت و اظهارات گمراه کننده متهم کردند.

قانون گذاران ادعا می کنند که اولترا ماینینگ و نماینده ی او، لورا برنچ (Laura Branch) “رکورد ویژه ای” را تدارک دیده اند تا به ای وسیله، تگزاسی هایی که از لحاظ اقتصادی آسیب پذرند راطعمه ی خود قرار دهند. آن ها از تایید ادعای خود مبنی بر کمک مالی ۱۰۰ هزار دللاری به یونیسف (UNICEF) برای خرید تجهیزات پزشکی و کمک به مقابله با کرونا، سرباز زدند. هیئت اوراق بهادار تگزاس، این کمک مالی فرضی را “کلاهبرداری” خواند.

جمع آوری ۱۸ میلیون در تگزاس

شرکت اولترا، با ادعای بازدهی ۱۰۵ درصدی برای سرمایه گذاران، قراردادهایی دو یاله برای اجاره ی قدرت هش به قیمت ۴۰ دلار به ازای هر ۰٫۱ ترا هش بر ثانیه (TH/S)  را پیشنهاد میک ند. هیئت اوراق بهادار تگزاس در بیاینه ی خود اشاره می کند:

این شرکت وعده ی عجیبی برای بازدهی می دهد. طبق این پیشنهاد، آنها به سرمایه گذاران بالقوه ی خود می گویند که با ۱۰ هزار دلار سرمایه گذاری در توان محاسباتی، می توانند سالانه ۱۰۵۰۰ دلار به دست آورند. یعنی سرمایه گذاری ۵۰ هزار دلاری، سالانه ۵۲ هزار دلار بازده خواهد داشت.

علی رغم ادعای سرکت ماینینگ ابری مبنی بر جمع آوری ۱۸ میلیون دلار از اهالی تگزاس معتقد است که اولترا، پیشنهاد سرمایه گذاری خود را ثبت نکرده است.

ای اتهام، برای پیشنهاد جایزه ی ۳۰ درصد قدرت هش به ازای ۱۰ هزار دلار سرمایه گذاری، آن هم در شرایط سخت اقتصادی، اولترا را مورد هدف قرار داده است. تبلیغ برای نظرسنجی جدیدی  که قیمت بیت کوین را تا سال ۲۰۲۱ برابر ۲۳ هزار دلار پیش بینی می کند نیز، اتهام دیگر این شرکت است.

 

منبع: https://cointelegraph.com/

حتما ببینید

بازیابی ۳۰۰۰۰۰ دلار بیت کوین با کرک فایل رمزگذاری شده

یک متخصص رمز‌نگاری در مقاله‌ی خود توضیح داده است که چگونه با کرک کردن یک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *