خانه / آموزش / آموزش تحلیل بازار / سرمایه گذاری Contrarian (معکوس): هنگامی که خون در خیابان ها وجود دارد، بخرید

سرمایه گذاری Contrarian (معکوس): هنگامی که خون در خیابان ها وجود دارد، بخرید

کسادی بازار فرصت های خوبی برای سوداوری ایجاد میکنند، به نظر میرسد اعتبار برای سرمایه گذاری معکوس وجود دارد. بارون روچیلد، نجیب زاده انگلیسی قرن ۱۸  و عضو خانواده بانکی روچیلد، می گوید:

بهترین “زمان برای خرید  زمانی است که خون در خیابان وجود دارد.” (ارزش بعضی از سهام پایین آمده است).

روچیلد در وحشتی که به دنبال نبرد واترلو علیه ناپلئون انجام شد ، موفق به خرید بخت شد. اما این کل داستان نیست.

اعتقاد بر این است که نقل قول اصلی این است: “هنگامی که خون در خیابان ها وجود دارد ، بخرید ، حتی اگر خون مال شما باشد.”

پیشگویی های کلیدی

  • سرمایه گذاری معکوس یک استراتژی رفتن در برابر غالب روند بازار و یا احساسات است.
  • ایده این است که بازارها در معرض رفتارهای گله مندانه ای هستند که از ترس و حرص و آز افزایش می یابد و باعث می شود بازارها بطور دوره ای بیش از حد کم قیمت شوند.
  • وارون بافت گفت: وقتی دیگران می ترسند، شما حریص باشید.
  • یک فرد متضرر می تواند پاداش دهنده باشد ، اما اغلب یک استراتژی خطرناک است که ممکن است مدت زمان طولانی را برای پرداخت بدهی بگذارد.

اکثر مردم فقط در اوراق بهادار خود میخواهند برنده شوند، اما همانطور که وارن بافت هشدار داد: “شما برای موجودی دلپذیر قیمت بسیار بالایی را در بازار سهام می پردازید.” به عبارت دیگر ، اگر همه با تصمیم سرمایه گذاری شما موافق باشند ، احتمالاً تصمیم خوبی نیست.

مخالفت با مردم

مخالفان همانطور که از نام آن پیداست ، سعی می کنند برعکس جمعیت عمل کنند. آنها وقتی یک شرکت در غیر این صورت خوب تند و تیز است ، هیجان زده می شوند، افت ناچیز قیمت سهم. آنها در برابر جریان شنا و فرض بازار معمولا در هر دو پایین و اوج افراطی آن اشتباه است. قیمت تر نوسان، بیشتر آنها بر این باورند  بقیه بازار گمراه می شود.

یک سرمایه گذار معکوس معتقد است افرادی که می گویند بازار در حال پیشرفت است، فقط سرمایه گذاری کامل انجام می دهند و قدرت خرید دیگری ندارند ، این کار را انجام می دهند. در این مرحله ، بازار در اوج قرار دارد و باید پایین بیاید. وقتی مردم رکود پیش بینی می کنند ، قبلاً فروخته شده اند ، در این مرحله بازار فقط می تواند صعود کند.

زمان های بد امکان خرید خوب را میسازند

سرمایه گذاران ومعکوس به لحاظ تاریخی بهترین سرمایه گذاری آنان در زمان آشفتگی بازار ساخته شده است. در زمان سقوط سال ۱۹۸۷ (که به عنوان “دوشنبه سیاه” نیز شناخته می شود) ، داو در یک روز ۲۲٪ در ایالات متحده کاهش یافت.

در بازار خرس ۱۹۷۳-۷۴ ، این بازار در حدود ۲۲ ماه ۴۵ درصد از دست داد. این حملات در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ نیز منجر به ریزش چشمگیر بازار شد. لیست همچنان ادامه دارد ، اما این مواقعی است که طرفداران بهترین سرمایه گذاری خود را پیدا کردند.

بازار خرس ۱۹۷۳-۷۴ فرصت وارن بافت را برای خرید سهام شرکت واشنگتن پست فراهم کرد – سرمایه گذاری که متعاقباً بیش از ۱۰۰ برابر قیمت خرید افزایش یافته است – قبل از سود سهام را شامل می شود. در آن زمان ، بافت گفت که وی سهام خود را در این شرکت با تخفیف عمیق خریداری می کند ، که این امر بدیهی است که این شرکت می تواند دارایی (پست) را به هر یک از ۱۰ خریدار با قیمت کمتر از ۴۰۰ میلیون دلار فروخته باشد ، احتمالاً قابل قبول. بیشتر.” در همین حال ، شرکت واشنگتن پست در آن زمان فقط ۸۰ میلیون دلار بازار داشت. در سال ۲۰۱۳ ، این شرکت به ۲۵۰ میلیون دلار پول نقد به مدیر عامل میلیاردر آمازون و بنیانگذار جف بزوس فروخته شد.

پس از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ، جهان برای مدتی پرواز را متوقف کرد. فرض کنید در این زمان سرمایه گذاری در بوئینگ (BA) ، یکی از بزرگترین سازندگان هواپیماهای تجاری جهان انجام داده اید. سهام بوئینگ تا حدود یک سال پس از ۱۱ سپتامبر پایین نیامد ، اما از آنجا ، بیش از چهار برابر ارزش در طی پنج سال آینده افزایش یافت. واضح است ، اگرچه یازدهم سپتامبر مدتی احساسات بازار را در مورد صنعت هواپیمایی به وجود آورد ، اما کسانی که تحقیقات خود را انجام دادند و حاضر بودند شرط بگذارند که بوئینگ زنده بماند ، به خوبی پاداش داده شده است.

همچنین در این مدت ، مارت ویتمن ، مدیر صندوق ارزش سوم خیابان ، قبل و بعد از ارائه درخواست حمایت از ورشکستگی در سال ۲۰۰۲ ، اوراق قرضه K-Mart خریداری کرد. او فقط حدود ۲۰ سنت دلار برای اوراق پرداخت کرد. اگرچه مدتی به نظر می رسید که این شرکت درهای خود را به روی خوبی ببندد ، ویتمن وقتی شرکت از ورشکستگی بیرون آمد و اوراق قرضه وی را برای سهام در K-Mart جدید مبادله کرد ، مورد تأیید قرار گرفت. سهام در سالهای بعد از سازماندهی مجدد قبل از تصرف Sears (SHLD) با سود بسیار خوبی برای ویتمن افزایش یافت.

سر جان تمپلتون وقتی که آن را فروخت ، صندوق رشد تمپلتون را از سال ۱۹۵۴ تا ۱۹۹۲ اداره کرد. هر ۱۰،۰۰۰ دلار که در سهام کلاس A صندوق در سال ۱۹۵۴ سرمایه گذاری شده است تا سال ۱۹۹۲ با سود سهام مجدداً سرمایه گذاری شده یا بازده سالانه حدود ۱۴٫۵٪ تا سال ۱۹۹۲ به ۲ میلیون دلار می رسید. تمپلتون پیشگام سرمایه گذاری بین المللی بود. او همچنین یک سرمایه گذار جدی در رابطه با خرید و فروش در کشورها و شرکت ها بود که طبق اصل وی ، آنها به “نقطه حداکثر بدبینی” رسیدند.

به عنوان نمونه ای از این استراتژی ، تمپلتون در آغاز جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۳۹ سهام بسیاری از شرکت های عمومی اروپایی را خرید ، از جمله بسیاری از آنها که در ورشکستگی بودند. او این کار را با پول قرض گرفته شده برای بوت شدن انجام داد. او پس از چهار سال سهام خود را با سود بسیار زیادی فروخت.

خطرات سرمایه گذاری معکوس

در حالی که مشهورترین سرمایه گذاران معکوس پول های زیادی را روی خط قرار می دادند ، در برابر جریان عقاید رایج شنا کردند و در صدر قرار گرفتند ، آنها همچنین تحقیقات جدی انجام دادند تا اطمینان حاصل کنند که در واقع جمعیت اشتباه بوده است. بنابراین ، هنگامی که یک اوراق بهادار در بورس باشد ، این باعث نمی شود که یک سرمایه گذار متقابلاً سفارش خرید فوری را صادر کند ، بلکه بفهمد چه چیزی باعث کاهش سهام شده است و آیا افت قیمت توجیه شده است یا خیر.

تشخیص اینکه سهام مضطرب برای خرید و فروش آنها پس از بهبودی شرکت ، عمده ترین بازی برای سرمایه گذاران متعصب است. این می تواند به بازده اوراق بهادار بسیار بالاتر از حد معمول منجر شود. با این حال ، بیش از حد خوش بین بودن در مورد سهام هایپرداخت می تواند تأثیر متضادی داشته باشد.

خط پایین

در حالی که هرکدام از این سرمایه گذاران معکوس موفق  استراتژی خاص خود را برای ارزیابی سرمایه گذاری های بالقوه دارند ، همه آنها یک استراتژی مشترک دارند – آنها به بازار اجازه می دهند معاملات را به جای تعقیب و گریز از آنها ، معاملات را برای آنها به ارمغان آورد.

رقابت با ریسک رایگان با ۱۰۰۰۰۰ دلار پول نقد مجازی

مهارت های تجاری خود را با شبیه ساز بورس رایگان ما آزمایش کنید. با هزاران معامله گر Investopedia رقابت کنید و راه خود را به بالا معامله کنید! قبل از شروع ریسک برای پول خود ، معاملات را در یک محیط مجازی ارسال کنید. استراتژی های معاملاتی را به گونه ای تمرین کنید که وقتی آماده ورود به بازار واقعی هستید ، عمل مورد نیاز خود را انجام داده باشید. امروز شبیه ساز سهام خود را امتحان کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *