خانه / اخبار / اخبار جهان / استراتژی تحریم های ایالات متحده و رمزنگاری

استراتژی تحریم های ایالات متحده و رمزنگاری

استراتژی تحریم های ایالات متحده و رمزنگاری: در ایران شکاف هایی نشان داده شد.

برخلاف تجربه و منابع محدود برای نظارت بر استفاده غیرقانونی  از دارایی های دیجیتال ، مقامات ایالات متحده نظارت برتحریم ها را بر مبادلات رمزنگاری و فعالان صنعت واگذار می کنند. اما آیا ایم اعمال میتواند آسیب بیشتری برساند.

چه کسی  به فهرست پیگیریها  نظارت دارد؟

در ایالات متحده وزارت خزانه داری، دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC) مسئول تحریم افراد و اشخاصی برای کشور تهدیدی برای امنیت ملی می باشند در نظر گرفته است.

در اوایل ماه جاری ، OFAC دو تبعه چینی را که متهم به پولشویی برای گروه بدنام لازاروس کره شمالی بودند، به لیست پیگیریها اضافه کرد. نکته قابل توجه ، نامگذاری OFAC شامل آدرسهای رمزنگاری شده برای این افراد است ،ضمن هدف قرار دادن دو ایرانی برای تحریم  اقدامی که برای اولین بار در اواخر سال ۲۰۱۸ معرفی شد.

با توجه به اهداف تازه تحریم، جسی اسپیرو، رئیس سیاست گذاری در ردیاب معامله بلاکچین،به کوین تلگراف  گفت:

“این اقدام  ویژه قابل توجه است، زیرا علیه افرادی در تحریم قبلی – لازاروس” کمک می کردند ، وجوه های مسروقه را از طریق فرایند پیچیده پولشویی منتقل می کنند. این نشان می دهد که وزارت خزانه داری نه تنها از تکنیک های پیشرفته تحقیقاتی blockchain استفاده می کند بلکه علیه افرادی که فعالیت غیرقانونی را از هر طریق تسهیل می کنند ، اقدام می کند. ”

مطابق فناوری جدید ، اما به آرامی

جای تعجب نیست که OFAC مراقب نقش رمزنگاری در کشورهایی است که تحت تحریم ایالات متحده قرار دارند. بین برنامه هک شدن ارز مبادله ای کره شمالی ، نفت ونزوئلا (مسلماً در حال گله زدن) پترو با نفت و تماس های رئیس جمهور ایران برای ایجاد رمزنگاری که ایالات متحده نمی تواند آنرا لمس کند ، بسیاری از مقامات آمریکایی همچنان رفلکس هستند و به کل صنعت مشکوک هستند.

 

حتما ببینید

مدیر بایننس: بخاطر امنیت خودتان از مرورگر بریو(Brave) استفاده کنید!

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس به ۵۰۰,۰۰۰ دنبال کننده توییتر خود توصیه کرده است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *