خانه / اخبار / اخبار استخراج / استخراج غیرمجاز ارزهای دیجیتال، عامل افزایش ۱۳ درصدی برق بوده است

استخراج غیرمجاز ارزهای دیجیتال، عامل افزایش ۱۳ درصدی برق بوده است

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت برق منطقه‌ای استان اصفهان گفت: یکی از دلایل افزایش ۱۳ درصدی مصرف برق استان اصفهان در پاییز امسال، تولید ارزهای دیجیتال به صورت مخفیانه در واحدهای صنعتی یا حتی کشاورزی است و یکی از برنامه‌های ما شناسایی این موارد و هدایت آن ها به سمت اخذ انشعابات قانونی است.

به گزارش ارزدیجیتال به نقل از ایمنا، مهدی ثقفی در نشست خبری شرکت توزیع برق منطقه‌ای استان اصفهان که روز دوشنبه ۱۴ بهمن برگزار شد، اظهار کرد:

امسال با همکاری مشترکین صنعتی و اداری پیک بار را در حد مجاز تعیین شده کنترل کنیم و دچار خاموشی نشویم.

وی با بیان اینکه سال گذشته خاموشی‌های گسترده‌ای داشتیم، افزود:

امسال به دلیل وجود آب پشت سدها، خاموشی نداشتیم و سطح پیک مجاز تعیین شده برای ما یک هزار و ۸۸۰ مگاوات بود که در پایین‌تر از این حد آن را کنترل کردیم و این کاهش پیک از طریق همکاری مشترکان بزرگ یا همان مشترکان دی‌ماندی انجام شد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت برق منطقه‌ای استان اصفهان، تصریح کرد:

از طریق مشترکان صنعتی توانستیم ۲۲۰ مگاوات کاهش پیک به صورت غیر همزمان داشته باشیم که این رقم سال قبل ۱۵۵ مگاوات بود که امسال رشد ۴۱ درصدی را در مشترکان صنعتی داشتیم؛ همچنین مشترکان کشاورزی هم به صورت غیر همزمان ۱۳۰ مگاوات همکاری داشتند که سال قبل ۱۱۹ مگاوات بود که ۹ درصد رشد داشته است.

وی در خصوص بخش‌های اداری و تجاری گفت:

امسال کاهش مصرف پیک در بخش اداری ۱۰ مگاوات بوده است که ۸۸ درصد رشد داشته‌اند که در مجموع همکاری مشترکان در حدود ۳۸۱ مگاوات داشته‌ایم که در سال گذشته ۲۹۴ مگاوات بوده که رشد ۲۹ درصدی را داشته است.

افزایش ۱۳ درصدی مصرف برق استان در پاییز

وی با بیان اینکه کل مبلغ پاداش به همه مشترکان ۹ و نیم میلیارد تومان بوده است، خاطرنشان کرد:

در پاییز امسال با رشد ۱۳ درصدی بار مواجه هستیم که این با مقدار بیشتر به تابستان سال آینده منتقل می‌شود و در حال حاضر نگران افزایش مصرف در تابستان سال آینده هستیم که احتمالاً با افزایش ۲۰ درصدی مصرف مشترکان مواجه شویم که باید همکاری صنایع و کشاورزان را داشته باشیم تا تابستان آینده خاموشی نداشته باشیم.

ثقفی با اشاره به شناسایی مصرف کنندگان غیرمجاز تولید ارز دیجیتال است، گفت:

یکی از دلایل افزایش ۱۳ درصدی مصرف برق استان در پاییز امسال تولید ارزهای دیجیتال به صورت مخفیانه در واحدهای صنعتی یا حتی کشاورزی است و یکی از برنامه‌های ما شناسایی این موارد و هدایت آنها به سمت اخذ انشعابات قانونی است که در دو ماه گذشته شرایط قانونی اخذ انشعاب برق برای تولید ارزهای دیجیتال را ارائه کرده که بالاترین قیمت برق را برای آن مشخص کرده‌اند همچنین این مراکز اجازه ندارند در دو ماه تیر و مرداد که زمان پیک بار است فعالیت کنند.

 

حتما ببینید

با کارت گرافیک خود به جنگ کرونا بروید!

مبارزه با ویروس همه‌گیر کورنا به حوزه استخراج ارزهای دیجیتال با GPU نیز کشیده شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *