خانه / آموزش / آموزش استخراج / ارز ایاس چیست؟

ارز ایاس چیست؟

یکی از ارزهای دیجیتالی است که سعی دارد تبدیل به رقیبی مستقیم برای اتریوم شود. EOS توانست در ICO خودش ۴ میلیارد دلار سرمایه جذب کند

EOS چیست؟

می‌توان EOS را اتریومی مخصوص کسب و کارها در نظر گرفت.

پلتفرم EOS امکان ایجاد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و اجرای آنها را فراهم کرده است. به گفته برنامه نویسان، تفاوت EOS با اتریوم، قابلیت آن برای حل مشکلات مقیاس پذیری و کاربردی بودن است که توسعه دهندگان هنگام استفاده از اتریوم با آنها روبرو می‌شوند. البته بین EOS و اتریوم چندین تفاوت دیگر هم وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

چه کسی EOS را ابداع کرد؟

EOS متعلق به سازمانی به نام block.one است اما شخصی که بیشتر از همه با EOS در ارتباط است، برنامه نویسی به نام Dan Larimer است که در پروژه‌های دیگری مثل BitShares و شبکه اجتماعی توزیع شده Steemit هم نقش داشته است. Brendan Blumer کارآفرین سریالی مدیر عامل EOS است.

ایاس چطور تولید می‌شود؟

EOS مثل بیت‌کوین از ماینینگ استفاده نمی‌کند به این دلیل که فرایند ماینینگ منجر به مصرف انرژی الکتریکی زیادی می‌شود و تعداد تراکنش‌های قابل اجرا توسط این روش محدود است.

در مقابل، EOS یک میلیارد توکن را طی یکسری طرح فروش توزیع کرد. پس از آن EOS از تکنیکی به نام اثبات سهام توزیع شده برای ساختن بلاک‌هایی استفاده کرد که بلاک‌چین آن را تشکیل می‌دهند.

در این سیستم، اعضای شبکه برای انتخاب شاهدانی رای می‌دهند که مسیٔول اعتبارسنجی تراکنش‌ها هستند. اگر یک شاهد درست کار نکند، اعضای جامعه می‌توانند رای او را پس بگیرند و شخص دیگری را جایگزین آن کنند.

چطور می‌توان EOS را تهیه کرد؟

می‌توانید توکن‌های EOS را با نگه داشتن ارز اتر و مبادله آن با EOS در اکسچنج‌ها تهیه کنید. همچنین برای نگه داشتن اتر نیاز به یک والت دارید.

حتما ببینید

آموزش تصویری استفاده از استخر استخراج ViaBTC

ستخر viabtc چیست ؟ آموزش کار با کیف پول و استفاده از استخر استخراج ویا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *