خانه / مقالات / مقالات آلتکوین / آلتکوین (Altcoin) چیست؟

آلتکوین (Altcoin) چیست؟

هر چیزی به غیر از بیت کوین را آلتکوین می نامند!

اما آیا این جمله ی درستی است؟ از چه زمانی این نامگذاری صورت گرفت؟ آلتکوین پارتی(Altcoin party) یا آلتکوین سیزن(Altcoin season) یعنی چه؟

بیت کوین؛ امپراطور ارزهای دیجیتال!

همانطور که می دانید اولین ارز دیجیتال ارائه شده بیت کوین بود. حالا که حرف از نام و نامگذاری شده است این را هم بگوییم که اشتباه است به کریپتوکارنسی ها بگوییم “ارز دیجیتال” بلکه نام درست آن ارز رمزنگاری شده است و به دلیل سهولت در گفتار و نوشتار می گوییم ارز دیجیتال؛ که می توانید چند و چون آن را در مقاله زیر مطالعه کنید:

ارز رمزنگاری شده یا ارز دیجیتال

از این قضیه که بگذریم؛ هنگامی که بیت کوین پا در عرصه بازار ارزهای دیجیتال گذاشت، تک و تنها بر تخت سلطنت ارزهای دیجیتال تکیه زده بود. اما کم کم مریدان این ارز دیجیتال به تقلید از بیت کوین، پا در عرصه ظهور گذاشتند و با فورک بیت کوین، کوین خود را روانه بازار کردند. در اصل آلتکوین، کوین هایی به غیر از بیت کوین هستند. اما در حال حاضر سایر توکن ها و کوین های مختلف (به غیر از بیت کوین) را آلتکوین می نامند.

کوین یا توکن؛ مساله این است!

اما چه تفاوتی بین کوین و توکن است؟ اگر بخواهیم به صورت خلاصه بگوییم؛ آن ارزهای دیجیتالی که بلاک چین اختصاصی خود را دارند را کوین می نامند و آن ارزهای دیجیتالی که از بستر بلاک چین سایر کوین ها استفاده می کنند را توکن می نامند.

منظور از استفاده نیز ثبت تراکنش ها، اجرای قراردادهای هوشمند، راه اندازی Dapp ها و … می باشد.

جشن آلتکوین ها!

معمولا اصطلاحاتی بین فعالان این عرصه متداول است که یکی از آن ها آلتکوین پارتی(Altcoin party) یا آلتکوین سیزن(Altcoin season) است. این اصطلاح زمانی اتفاق می افتد که آلتکوین ها با افزایش قیمت رو به رو می شوند و بازار آن ها سبز می شود. به عبارتی زمانی است که سرعت رشد آن ها از بیت کوین بیشتر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *