خانه / اخبار / اخبار جهان / کنفرانس بلاکچین آفریقا نشان داد چگونه فن آوری بلاکچین می تواند قاره را تغییر دهد

کنفرانس بلاکچین آفریقا نشان داد چگونه فن آوری بلاکچین می تواند قاره را تغییر دهد

موارد چشمگیر استفاده از فناوری بلاکچین پس از نتیجه گیری کنفرانس بلاکچین ۲۰۲۰ آفریقا در آفریقای جنوبی به معرض نمایش گذاشته شده است.

این رویداد همانطور که در اوایل ماه مارس با وجود همه گیر شدن کروناویروس که عناوینی را در سرتاسر جهان به وجود آورده ، پیش بینی شده بود. شیوع این ویروس باعث شد سخنران اصلی چارلز هوسینسون ، بنیانگذار کاردانو  سفر خود را به آفریقای جنوبی را به دلیل محدودیت سفر لغو کند.

با وجود ترس از این ویروس، حضور در این مسابقات چشمگیر بود، بیش از ۲۳۰ نماینده در روز اول حضور داشتند در حالی که در روز دوم این  عدد اندکی افت کرد.

سرمایه گذار و تحلیلگر مشهور ارزهای ذیجیتال،  (تن ویز) Tone Vays  موفق شد تعهد خود را در این کنفرانس با یک نمایش روشنگری در مورد گزاره ارزش بیت کوین انجام دهد. صحبت های وی به دلیل بازگرداندن تمرکز بر ارزهای دیجیتال، که به یک گفتگوی غافلگیرانه در رویداد آفریقا در سالهای اخیر تبدیل شده است ، توسط برگزارکنندگان این رویداد مورد ستایش قرار گرفت.

اکثر سخنرانان کنفرانس با طیف گسترده ای از موضوعات درون اکوسیستم بلاکچین با تمرکز ویژه بر امور تجارت مالی، هویت خودمختاری و تنظیم مقررات فعالیت داشتند.

 صرافی بایننس با راه اندازی پشتیبانی رند، ۱ میلیون دلار اهدا می کند

یکی از اعلامیه های ارائه شده در این کنفرانس ، راه اندازی بایننس از دروازه فیات برای کاربران آفریقای جنوبی برای سپرده های رند (ZAR) در بستر جهانی بود.

مدیر عامل شرکت بایننس،  ژائو در پیامی از پیش ضبط شده به کنفرانس اطلاعیه را اعلام کرد. این پشتیبانی شامل جفت معاملات اولیه با بایننس کوین، بیت کوین، اتریوم و یو اِس دی بودند.

این شرکت در حال حاضر در ۳۵ کشور آفریقایی دارای پشتیبانی تجاری است. ژائو معتقد است این قاره پتانسیل گسترده ای برای پذیرش رمزنگاری دارد:

 

انتظار می رود پشتیبانی تجاری از رندر آفریقای جنوبی طی چند هفته آینده به طور جدی ادامه یابد. علاوه بر آن اطلاعیه ، بنیاد خیریه بایننس همچنین یک کمک مالی ۱ میلیون دلاری برای حمایت از رشد و پیشرفت آموزش بلاکچین در آفریقای جنوبی پیش بینی کرده است.

این سازمان به منظور ارائه برنامه های آموزشی مؤثر برای پیشرفت این بخش(بلاکچین) در آفریقای جنوبی ، به دنبال شریک شدن با شرکت های محلی است.

تانا نولز ، مدیر بایننس ، در آفریقای جنوبی به کوین تلگراف گفت که این بنیاد بررسی می کند که سازمان هایی که بودجه دریافت می کنند ، تفاوت محسوسی در سیستم بلاکچین ایجاد می کنند:

“ما یک یا دو سازمان غیردولتی داریم که در حال حاضر با آنها در حال رایزنی هستیم و معیارها واقعاً قابلیت ردیابی آن کمک ها برای افراد ذینفع برای دستیابی به کاربران نهایی است. ما همچنین سعی می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که یک عنصر آموزشی در آن  شرکت ها وجود دارد. “

بلاکچین می تواند امور مالی تجارت در آفریقا را هدایت کند

تأمین مالی و زنجیره های تأمین تجارت یکی دیگر از نکات مهم گفتگو در این کنفرانس بود که در حال حاضر موارد استفاده از این کار با فناوری بلاکچین وجود دارد.

مایکروسافت با وزن سنگین صنعت فناوری در این کنفرانس توسط داده های آفریقای جنوبی و متخصص هوش مصنوعی خود ، تاواش گووندر را معرفی کرد. این شرکت قبلاً راه حل خود را با استفاده از بلاکچین آزور فعال کرده است و در میان سایر پروژه ها همکاری مشترکی با اتریوم دارد.

گوندر معتقد است که فناوری بلاکچین بطور خاص برای بهبود هزینه های مالی تجارت از طریق بهبود قابلیت ردیابی ، شفافیت ، قابلیت شنود ، کارآیی و امنیت طیف گسترده ای از قطعات کاری ، داده ها و کالاهای زندگی واقعی مناسب است.

در همان زمان ، گواندر گفت که فناوری بلاکچین فقط باید در سناریوهای خاصی در نظر گرفته شود. این شامل مواردی است که در آن پروژه ها نیاز به پردازش مرزهای اعتماد دارند که در آن چندین طرف از همان داده ها استفاده می کنند این مانع از کنترل و یا دستکاری واسطه ها با داده ها می شود و فرآیندهای تأیید دستی خسته کننده هستند.

 

 

حتما ببینید

رونمایی از رقیب چینی بیت کوین

ایسنا نوشت: اکنون حدود ۸۰ درصد مردم چین برای انجام تراکنش های مالی خود از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *