خانه / مقالات / مقالات استخراج / فارم ماینینگ ؛ مزرعه استخراج ارز دیجیتال

فارم ماینینگ ؛ مزرعه استخراج ارز دیجیتال

فارم ماینینگ چیست و چگونه کار می کند؟

یکی از بهترین راه‌های قانونی کسب درآمد، ماین کردن بیت کوین است;ماینرها با هر بار ماین کردن یک بلاک، ۱۲٫۵ بیت کوین به دست می آورند.;قبل از ماه ژوئن ۲۰۱۶ میلادی، با هر بار ماین کردن، ماینرها ۲۵ بیت کوین کسب می کردند.
همچنین قبل از سال ۲۰۱۲ میلادی نیز، ۵۰ بیت کوین به دست می آوردند.
امروزه راه اندازی فارم ماینینگ کمی پیچیده است اما هنوز هم می توان این کار را انجام داد;فارم ماینینگ; اتاق یا انباری است که به ماین کردن ارزهای دیجیتال اختصاص یافته است.

فارم ماینینگ می تواند در زیرزمین یک خانه دو طبقه با دو دستگاه ASIC یا یک انباری بزرگ با چندین GPU و ASICs باشد; فارم ها دارای منابع قدرتی بزرگی و چندین نفر نیز در حال خنک سازی و اجرا کردن آن هستند; به عبارت دیگر، فارم ماینینگ یک استخر کوچک با تعدادی ماینر در یک ساختمان است.

برای بهتر درک کردن فارم ماینینگ به مثال زیر توجه کنید:

ماینینگ بیت کوین یک مفهوم ساده است اما اگر به خوبی بتوان آن را درک کرد;در اصل ماینینگ; فرآیند تایید یک معامله است که به بلاک چین اضافه می شود.
همچنین معاملات نیز به بلاک‌ها اضافه می شوند;تنها ابزارهایی که برای تایید یک تراکنش بیت کوین لازم است، یک کامپیوتر متصل به اینترنت و یک نرم افزار ماینینگ کردن می باشد.
ماینینگ بیت کوین فرآیندی است که از طریق آن; بیت کوین‌های جدیدی تولید و منتشر می شوند;همانگونه که قبلا گفته شد; ماینرها با هر بار ماین یک بلاک معاملات; ۱۲٫۵ بیت کوین به دست می آورند;یک بلاک معاملات معادل ۱MB و ۱۴۰۰ معامله است.

چگونه می توان یک فارم ماینینگ بیت کوین ساخت؟

ماینینگ کردن بیت کوین ارزش بسیار زیادی دارد;اگر ارزش هر بیت کوین را ۹۰۸۰ دلار در نظر بگیریم; با هر بار ماین کردن ( که ۱۲٫۵ بیت کوین به دست می آید)، ۱۱۳٫۵۱۲ دلار پول به دست می آید;اگر ماینرها بتوانند هزینه‌های معاملات را برای هر بار تایید معامله دریافت کنند; می توانند به طور حرفه‌ای ماینینگ کردن را انجام دهند.

ابزار مورد نیاز برای راه اندازی فارم ماینینگ ( بیت کوین)

کیف پول بیت کوین: یک اپیلیکیشن موبایل، دستگاه سخت افزاری یا یک اپیلیکیشن وب با یک رمزعبور است که بتواند بیت کوین را ذخیره و نگه داری کند.

نرم افزار ماینینگ:

BTC miner و CG miner نرم افزارهایی هستند که از ASICs پشتیبانی می کنند.

عضویت در گروه ماینرها

ریگ ماینینگ:

امروزه ماینرهای حرفه‌ای از دستگاه‌های ASIC برای ماین کردن استفاده می کنند;ASICs دستگاه‌های قدرتمندی هستند که به طور مخصوص برای ماین کردن رمزارزها طراحی شده‌اند.

کامپیوتر متصل به اینترنت

منبع تغذیه:

برای اداره یک فارم ماینینگ کوچک، هفته‌ای حداقل ۱۰۰۰ کیلووات برق مصرف می شود.

تجهیزات خنک کننده:

فرآیند ماینینگ، حرارت بسیار زیادی تولید می کند. برای خنک نگه داشتن فارم باید از فن‌ها و تجهیزات خنک شونده استاندارد استفاده کرد;ماینرهای حرفه‌ای هیچ گاه از کامپیوترهای CPU و GPU استفاده نمی کنند;آن‌ها همیشه از دستگاه ASIC در کار خود استفاده می کنند;بلاک چین به طور خودکار طوری تنظیم شده است که هر بلاک بیت کوین را در ظرف بیست دقیقه تکمیل می کند;با این شرایط، فقط دستگاه‌های ASIC توانایی هندل کردن کار را دارند و نمی توان از کامپیوترهای CPU و GPU استفاده کرد;ASIC سرعت محاسبات بالاتری نسبت به کامپیوترهای CPU دراند;ASIC دارای یک تراشه مخصوصی است که مسائل ریاضی مورد نیاز برای بررسی تراکنش‌ها را در میلیاردها بار هش در هر ثانیه حل می کند;حتی برخی از آن‌ها می توانند از تریلیون‌ها هش در هر ثانیه پشتیبانی کنند.

دستگاه‌های فارم ماینینگ انرژی بسیار زیادی مصرف می کنند.

یک دستگاه ASIC در هر ماه ۱۵ دلار هزینه مصرف برق دارد;دستگاه‌های خوب باید قدرت محاسباتی بالا و مصرف انرژی کمی داشته باشند;یک فارم ماینینگ با چند دستگاه ASIC، در هر ماه بیش از ۱۰۰۰ دلار هزینه مصرف برق دارد.

بزرگ ترین فارم ماینینگ بیت کوین

بزرگ ترین فارم ماینینگ بیت کوین در نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی در منطقه چنگدو مغولستان راه اندازی شد;این فارم بیت کوین دارای ۳ مرکز داده و ۲۵۰۰ دستگاه ماینینگ است;این فارم برای منبع تغذیه خود از ایستگاه برق-آبی محلی استفاده می کند.

نتیجه گیری

برای راه اندازی یک فارم ماینینگ به سرمایه بزرگی نیاز نیست;می توان با یک دستگاه ASIC که ۱۰۰ دلار قیمت دارد یک فارم ماینینگ در زیرزمین خانه خود راه اندازی کرد;اما فرآیند ماینینگ به سرعت در حال تغییر است;به عنوان مثال; الگوریتم‌های ماین کردن بیت کوین تقریبا هر هفته تغییر می کند;بهترین دستگاه ASIC نیز ۲۰۰۰ دلار قیمت دارد.
اما نکته قابل توجه این است که قبل از راه اندازی فارم ماینینگ باید تحقیقات کافی انجام شود.

بزرگ ترین و بهترین فارم‌های ماینینگ‌ موجود در دنیا:

GigaWatt:

زمان راه اندازی: ۲۰۱۲

مکان (موقعیت جغرافیایی): واشنگتن، ایالات متحده

میزان هش ریت: ۱٫۳ PH

با ظهورِ بازیکنانِ جدید و جوان، پیش بینی کسبِ سود سخت می شود; در حال حاضر، میلیاردها کسانی هستند که اقدام به تعمیرِ وسایلِ کامپیوتری کرده‌اند یا در فروشگاه‌های مرتبط با آن کار می کنند; Dave Carlson یکی از این اشخاص است; او کسی است که کار ماینِ خود را با یک GPU معمولی آغاز کرد و در حال حاضر; مالکِ بزرگ ترین فارم ماینینگ موجود در در دنیا، در ایالات متحده‌ی امریکا است.

شرکت “MegaBigPower” که در حال حاضر با عنوانِ ” GigaWatt” شناخته می شود در سال ۲۰۱۲ میلادی در خانه‌ی Carlson تاسیس و در طول یک سال; به یک کسب و کار چند میلیون دلاری تبدیل شده است.

با تمام این تفاسیر، هنوز مکان دقیق این فارم ماینینگ مشخص نیست!!

Genesis Mining:

زمان راه اندازی: ۲۰۱۴

مکان (موقعیت جغرافیایی): ایسلند

میزان هش ریت: ۱۰۰۰ GH

Genesis Mining به عنوان یکی از بزرگ ترین فارم‌های ماینینگ‌ اتریوم در جهان شناخته می شود; در ابتدا، محلِ این فارم ماینینگ در کشورهای چین و بوسنی قرار داشت; اما امروزه کشورهای کانادا و ایسلند; محلِ جدید فارم ماینینگ Genesis Mining هستند; ویژگی‌های آب و هوایی  و انرژی الکتریسیته‌ی ارزان سبب می شوند که این کشورها (کانادا و ایسلند) به بهترین مکان‌های موجود برای ماینِ ارزهای دیجیتال تبدیل شوند.

اعتقادی مبنی بر این وجود دارد که فارمِ Genesis mining; بزرگ ترین مصرف کننده‌ی برق موجود در ایسلند است; محل دقیقِ موقعیت جغرافیایی فارم ماینینگ Genesis نیز مانند دیگر فارم‌های ماینینگ‌ موجود; به دلیلِ مطابقت با سیاست‌های امنیتی موجود، مشخص نیست.

فارم ماینینگِ Dalian:

زمان راه اندازی: ۲۰۱۶

مکان (موقعیت جغرافیایی): دالیان، چین

میزان هش ریت: ۳۶۰۰۰۰ TH

میزان رمزارزهای ماین شده در طول یک ماه: ۷۵۰ BTC

هزینه‌ی برق مصرفی ماهیانه: ۱٫۱۷۰٫۰۰۰ دلار

در حال حاضر; کشور چین به عنوانِ یکی از کشورهای مهم دنیا در زمینه‌ی تولید و ساخت دستگاه‌های ماینینگ ASIC و کارت‌های گرافیکی شناخته می شود; در نتیجه، ماینرهای چینی شانسِ خریدِ تجهیزاتِ مناسب ماینینگ با قیمتِ پایین تری را دارند! علاوه بر این; تحویلِ تجهیزاتِ مورد نظر نیز; ارزان و حتی در برخی موارد، رایگان است.
کشور چین در مقایسه با کشورهایی مانند ونزوئلا، تایوان و اوکراین کمترین قیمت برقِ مصرفی را دارد; کشور چین جمعیت زیادی دارد که رقابتِ شغلی را به نوعی افزایش می دهد. در حال حاضر; شهر کوچکِ دالیانِ این کشور; به مرکزِ ماینینگ در کشور چین، یا به عبارتی در کلِ دنیا تبدیل شده است;در حال حاضر، فارم ماینینگ Dalian، بیش از سه درصد از هش ریتِ کل شبکه‌ی بیت کوین را تشکیل می دهد.

فارم ماینینگِ Swiss:

زمان راه اندازی: ۲۰۱۶

مکان (موقعیت جغرافیایی): Lintha، سوئیس

میزان هش ریت: نامشخص

بزرگ ترین فارم ماینینگ موجود در کشور سوئیس، در روستای کوچکی در شرق این کشور به نام Lintha قرار دارد; در حال حاضر، مالکِ این فارم ماینینگ; ” Guido Rudolphi ” یک فارم ماینینگِ دیگری را در زوریخ اداره می کند که هزینه‌های عملیاتی این فارم ماینینگ بسیار زیاد است; پس از تقریبا دو سال جستجو، Rudolphi شهرِ Lintha که دارایِ هزینه‌های برقِ مصرفی مناسب تری بوده را به عنوانِ مکانِ بعدی برای راه اندازی فارمِ مورد نظر خود; انتخاب کرده است;در حال حاضر، فارم Swiss mining به عنوانِ یکی از بزرگ ترین فارم‌های ماینینگ‌ موجود در کشور سوئیس در نظر گرفته می شود.

فارم‌ ماینینگ‌های روسی:

میزان رمزارزهای ماین شده در طول یک ماه: ۶۰۰ BTC

میزان هش ریت: ۳۸ PH

کشور روسیه نیز یکی از کشورهایی است که فارم‌های ماینینگِ بزرگی در آن وجود دارند. گمانه زنی‌هایی مبنی بر این وجود دارد که این فارم‌های ماینینگ‌ در نزدیکی شهرِ مسکو قرار دارند، اما هنوز محلِ دقیقِ آن‌ها مشخص نیست. ماینرها می توانند در فارم ماینینگ مسکو، ماهیانه حدود ۶۰۰ بیت کوین استخراج کنند.

همچنین، هزینه‌های برق مصرفی بیش از ۱۲۰٫۰۰۰ دلار در هر ماه است.

درباره‌ی arz-news

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *