خانه / اخبار / اخبار استخراج / تقاضای اصلاح دستورالعمل صدور جواز برای استخراج رمز ارز
روز ارز

تقاضای اصلاح دستورالعمل صدور جواز برای استخراج رمز ارز

انجمن بلاکچین ایران، در نامه‌ای به معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت، خواستار بازنگری و اصلاح دستورالعمل صدور جواز و پروانه بهره برداری برای استخراج رمز ارز شدند.

انجمن بلاکچین ایران، طی نامه ای به معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت، خواستار بازنگری و اصلاح دستورالعمل ۵۰۰۷ در خصوص صدور جواز و پروانه بهره برداری برای استخراج رمز ارز شدند. انجمن بلاکچین در این نامه ضمن اشاره به اینکه تحریم های یک جانبه از یک سو و شیوع ویروس کرونا طی ماه های اخیر از سوی دیگر، فشار زیادی به اقتصاد ایران تحمیل کرده و موجب کاهش تولید و تعدیل نیرو در بسیاری از صنایع شده است، پیشنهاداتی را در راستای اصلاح دستورالعمل ۵۰۰۷ در خصوص صدور جواز و پروانه بهره برداری برای استخراج رمز ارز و بهره گیری از تمام ظرفیت های کشور برای رشد تولید و افزایش بهره وری ارائه کردند. در این نامه به اصلاح مواردی مانند شرایط در نظر گرفته شده برای مکان استقرار واحدهای ماینینگ و بازنگری قوانین صدور جواز برای این واحدها اشاره شده است. برای مطالعه کامل این نامه می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

حتما ببینید

چطور می‌توان بیت‌کوین را به پول تبدیل کرد؟

در بلاک‌چین هیچ سرویس‌دهنده مرکزی وجود ندارد و تمام افرادی که به شبکه بلاک‌چین وصل هستند، کنترل آن را در دست دارند. به زبان ساده‌تر یک دیتابیس را در نظر بگیرید که به جای نصب روی یک سیستم، روی میلیون‌ها سیستم نصب است و هر لحظه کل این دیتابیس‌ها با هم همسان‌سازی می‌شود. به گفته او هرکسی می‌تواند به شبکه بلاک‌چین وصل شود و یک کپی را در اختیار بگیرد. هرچه تعداد افراد بیش‌تری به شبکه وصل شوند، پایداری شبکه بیش‌تر می‌شود. در این میان اگر فرد یا افرادی بخواهند سیستم را تغییر دهند با توجه به رای‌گیری میلیون‌ها سیستم، تغییرات این افراد پذیرفته نخواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *